Çocuklar İçin Yaz Okulu

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 5-7 yaş (1. Grup) ve 8-12 yaş (2. Grup) çocuk gruplarına yönelik; Yaz dönemi boyunca Çocuklar için Yaz Okulu programı çerçevesinde, Bilişim Teknolojileri, Akıl ve Zekâ Oyunları ve Sanat Etkinlikleri yapılacaktır.

Gelecek çocuklar üzerine inşa edilecek savından yola çıkarak, atölyelerimizde çocuklarımız hem keyifli vakit geçirecekler, hem de ortaya çıkardıkları küçük tasarımlarla farkı bir zihin egzersizi tecrübesi edinmiş olacaklardır.

Atölyelerin içeriği aşağıda belirtilmiştir.

Bilişim Teknolojileri Atölyesi

Eğitmen : Musa Oduncu

Bu Atölyemizde: Öğrencilerimize yaz boyunca ROBOTİK ve KODLAMA dersleri ile kazandırılmak istenen; ezbere alışmış, sorgulamayan, eleştirmeyen nesiller yerine 21.yüzyıl becerileri ile donatılmış, temel bilimleri en iyi şekilde uygulayan, pratik düşünebilen ve problemlere hızlı çözüm üreten, matematik ve analitik düşünce altyapısı maksimum seviyede gelişmiş yeni bireyler yetiştirmek amaçlanmıştır.

Bilişim atölyesinde zaman ne kadar hızlı geçecek anlamayacaksınız. Yaz tatilini oyun tadında geçirmek dileğiyle.

Akıl ve Zekâ Oyunları Atölyesi

Eğitmen : Erbin Soygür

AKIL ve ZEKÂ OYUNLARI, çocukların strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, dikkat - konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlar. Aynı zamanda ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkân sağlayan oyunlardır. Akıl ve Zekâ Oyunları Atölyemizde yaz boyunca zevkli oyunlar ve zihinsel aktiviteler ile öğrencilerimizi düşünmeye sevk edici, onların problem çözme becerilerini geliştirici ve farklı düşünebilmelerini sağlayıcı etkinliklerle yaz tatilini değerlendireceğiz. Oyun hayata hazırlar ve çocuk oyunla büyümelidir ilkesinden yola çıkarak yaz boyunca bütün çocuklarımızı İstanbul Tasarım Merkezi'mize bekliyoruz.

Sanat Etkinlikleri

Eğitmen : Zeynep Sarı

El Becerileri ile Tasarım çalışmalarının yapılacağı bu atölyemizde: Öğrencilerin kaliteli zaman geçirmesi, yapabilirim öz güveninin kazandırılması, artık nesnelerin değerlendirilmesi, ince kas motor gelişiminin sağlanması, birlikte hareket edebilme duygusunun geliştirilmesi, beraber bir ürün ortaya koyma ve paylaşımın sağlanması, öğrendiği metotlar ve tekniklerle yeni bir ürün tasarlaması ve bunları hayatın her aşamasına entegre etmesi amaçlanmıştır.

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihleri: 04 Temmuz – 28 Temmuz 2017

Atölye Gün ve Saati: Salı ve Perşembe / 11.00 - 16.00

Atölye Grupları: 1. Grup: 5 - 7 Yaş / 2. Grup: 8 – 12

Yaş Eğitim Süresi: 1 Ay (32 Saat)