Çocuklar için Bir Günlük Geometrik Desenler Atölyesi

İslam Sanatına bir de geometrik desenler penceresinden bakacağız! İslam sanatındaki geometrik desenlerin nasıl oluşturulduğunu, nerelerde bulunduğunu, desenlerin nasıl tekrar ettiğini hatta sonsuz tekrarının ne olduğunu görerek, çizerek, renklendirerek ve eğlenerek öğreneceğiz. Pek çok eserde karşımıza çıkan desenleri örnekleri ile görüp, desenlerin bulunduğu eserler hakkında konuşacağız. Desenleri çizerken, eserleri ve parçası olduğu kültür birikimini de özümseyeceğiz.

Geometrik desenlerin renkli dünyası ile tanışmaya tüm meraklıları bekliyoruz!

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihi: 02 Şubat 2023

Atölye Gün ve Saati: Perşembe 13.00 - 16.00

Not : Bu atölyemiz ücretlidir. Atölyeler de kullanılacak olan tüm malzemeler İstanbul Tasarım Merkezi tarafından karşılanacaktır.

Tuba Genç

İstanbul doğumlu olan Tuba Genç, Çevre Yüksek Mühendisidir. Mesleki kariyeri ile birlikte sanat üzerine çeşitli eğitim ve çalışmalara katılmıştır. Geometrik desen yolculuğuna 2015 yılında İstanbul Tasarım Merkezi’nde başlamış olup, 2019 yılında aynı merkez de Mohamad Aljanabi’den geometrik desenlerin geleneksel yöntemle analizi konusunda temel ve ileri seviye eğitimler almıştır. 2022 yılında icazetini almış ve Mohamad Aljanabi ile çalışmalarına devam etmektedir. Genç, geometrik desen analiz ve atölye çalışmalarıyla birlikte Marmara Üniversitesi Türk İslam Sanatları Tarihi Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Ebru ve Klasik Cilt dersleri almaktadır.