Çocuk Kitabı Resimleme Atölyesi (ileri seviye)

Atölye Amacı:

Çocuk kitapları için resimleme, uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu program, belirli bir çizim ve resimleme geçmişi olanların gelişmelerini sağlamak ve yayınevleri ile çalışma ortamına hazırlamaktır. Kurs sonucunda portföyünüze ekleyecekleriniz bu rekabetçi pazarda size avantaj sağlamanıza yardımcı olabilir.

Atölye İçeriği:

• Kitap içeriği 6-8 ve 8-12 yaş gruplarına yönelik olacaktır.

• 24 Sayfalık resimlemeler yapılacaktır.

• Her kursiyer ile ayrı bir hikaye üzerinden çalışılacaktır.

• Kurs sonucu ortaya çıkan ürünlerden yayınevince onaylananların basımı ve dağıtımı yapılacaktır.

Gerekli Şartlar:

• Kursa katılmak isteyenlerle ön görüşme yapılacaktır.

• Sözlü ve portfolyo değerlendirme sonrasında kayıtlar kesinleşecektir.

• Daha önce Çocuk Kitabı Resimleme ve Karakter Tasarımı (temel düzey) programına katılanlar önceliklidir.

• Ön görüşmeye daha önceki çalışmalardan örnekler ve çizim malzemeleri ile gelinmelidir.

Gerekli Malzemeler:

Bir çizerin yanında olması gereken malzemeler ile ilk derse katılabilirsiniz.

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihleri:

Hafta İçi Grubu : 01 Ekim - 24 Aralık 2020 / Perşembe / 10.30 - 13.00

Hafta Sonu Grubu : 03 Ekim - 26 Aralık 2020 / Cumartesi / 13.30 – 16.00

Atölye Süresi: 12 Hafta / 30 Saat

Ahmet Öğreten

1965 Yılında Antalya’da doğdu. İlk resim eğitimini 1982-1985 yılları arasında KHO Yaşar ÇALLI Resim Atölyesinde aldı. Resim eğitimine 1994-1997 yılları arasında Hüseyin ÖZDEMİR Resim Atölyesinde devam etti. 1995 Yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümüne girdi. Mesleği gereği yurdun pek çok yerinde görev yaparken Resim Atölyeleri kurdu ve eğitimler verdi. Resim sanatının yanında ebru, grafik ve fotoğrafçılıkla ilgilendi, kitap kapak çalışmaları yaptı. On bir “Kişisel Resim Sergisi” açan ve otuzun üzerinde “Karma Resim Sergisi”ne katılan Ahmet ÖĞRETEN halen değişik merkezlerde “Desen”, “Suluboya”, “Peyzajda Eskiz Teknikleri” ve “Karakter Tasarımı” atölye programlarını yürütmektedir.

M. Ahmet Demir

23 Eylül 1986'da İstanbul'da nefes almaya başladı. Çocukluk yıllarından itibaren resimler çizdi. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde eğitim aldı. Lise yıllarında dostlarıyla birlikte okullarına Sanat Atölyesi kazandırdı, farklı sanat alanlarında çalışmalarda bulundu. İlk çizimleri “Seher Dergisi” sayfalarında yayımlandı. (okul dergisinde) Sanat hayatı böylelikle başlamış oldu. 2005 yılından bu güne yirmi sekizin üzerinde çocuk kitabı çizdi ve tasarladı. Ailesiyle birlikte kurdukları Atölye Balık'ta çocuklar için resimler çizmeye ve sekiz çocuk dergisine çizimler yapmaya devam ediyor.