Cemal Toy Atölyesi Öğrencileri Resim Sergisi

Değerli hocamız ressam Cemal Toy önderliğinde gerçekleşen Resim Atölyesi kapsamında ortaya çıkan eserlerden oluşan Resim Sergimize resme gönül vermiş siz değerli misafirlerimizi davet ediyoruz.

Aynı zamanda başlayacak olan "Üsküdar'lı Ressam Hoca Ali Rıza ve Halefleri Anma Programı" başlıklı programda konuklarımızdan Ömer Faruk Şerifoğlu, Hoca Ali Rıza’yı, Ahmet Güner Sayar, Süheyl Ünver’i, Cemal Toy ise Ahmet Yakupoğlu’nu anlatacak ve bu isimlerin özgün birer sanatçı olarak portrelerini çizeceklerdir.

Tarih : 13 Mayıs 2017

Gün/Saat : Cumartesi / 16.00

Yer : İstanbul Tasarım Merkezi

Cemal Toy

1969 yılında Kütahya'da doğdu. 1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. Cemal Toy yurt içi ve yurt dışında on karma sergiye katıldı ve on kişisel sergi açtı. Resimlerinde bütün bir insanlık macerasının; yok olmuş veya olmaya yüz tutmuş kültürlerin sembolleriyle işaret ettiği gerçekliğin izini süren sanatçı, resim çalışmalarını aynı arayışlar çerçevesinde Küçük Ayasofya'daki atölyesinde sürdürüyor. İstanbul'un dünden bugüne kültürel dokusunu resimlerinde geleneksel ve modern bir üslupla yansıtıyor.