Bir Günlük Metal Kili Atölyesi

Metal Kili'ni uzunca bir süredir merak ediyor fakat size uygun olup olmadığını bilmiyordunuz belki...

İşte size tek günlük tanışma fırsatı :)

28 Nisan 2018 Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz atölye programına katılarak hem teknik bilgi edinebilir, hem de uygulama yapabilirsiniz.

Gelin ve birkaç saat içinde metale dönüşen “teknolojik hamur” mucizesine tanık olun.

İstanbul Tasarım Merkezi Takı Atölyesi Yöneticisi Fatma Nur Bayraktar’ın uygulamalı seminerine, ilgili herkes ücretsiz olarak katılabilir.

Sınırlı kontenjana dahil olabilmek icin, ön kayıt yaptırmayı unutmayın...

Tarih: 28 Nisan 2018 / Cumartesi

Saat: 11.00

Kontenjanımız dolmuştur, ilginiz için teşekkür ederiz.

Fatma Nur Bayraktar

Gazi Üniversitesi Takı Tasarımı ve Kuyumculuk Bölümü ile Mersin Üniversitesi Takı Teknolojisi ve Tasarımı Bölümü'nü ilk mezunlar arasında tamamladı. Türkiye'de “Metal Killeri”ni konu alan ilk tezi hazırladı. Tutkuyla bağlı olduğu bir diğer sanat olan fotoğrafçılıkla ilgili eğitimine Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü'nde devam etti. Lisans eğitiminin sonrasında Mehmet Kabaş'tan mum modelaj, Mary Chuduk’dan mine (emay), Hasan Kale'den illüstrasyon teknikleri, ayrıca birçok zanaatkar ve sanatkardan da cam, seramik ve ahşap sanatı ile ilgili eğitimler aldı. 2’si kişisel ve biri uluslararası olmak üzere 10 sergi düzenledi. 2005 yılından bu yana çeşitli dönemlerde, İstanbul Tasarım Merkezi’nde, İlk İz Sanat Evi'nde, üniversitelerde, akademilerde ve özel mücevher butiklerinde eğitimler verdi. Birçok televizyon programına konuk olup, metal kili ve mine sanatını anlattı, canlı yayında uygulamalar yaptı. Yaklaşık bir sene süren yoğun bir programa dahil olarak kısa film yönetmenliği eğitimi aldi. Halen Metal Killeri, Mücevherde Mum Modelaj ve Cam Mineleme alanlarında atölye programlarını sürdürmekte, koleksiyonlar tasarlayıp üretmekte, sergiler düzenlemekte ve danışmanlık yapmakta; akademik eğitimine ise Altınbaş Üniversitesi'nde Sanat ve Tasarım Yükseklisans Programi'nda devam etmektedir.