3D Oyun ve Animasyon Atölyesi

Animasyon ve Oyun bölümümüzün eğitim konularından biri Oyun ve animasyon için 3d modelleme. Oyunlar ya da animasyon filmlerindeki tüm mekanların, binaların, doğanın, eşyaların, objelerin ve karakterlerin modellenmesi ve dokulandırılması, daha sonra tüm bu üretilen malzemeler ile bir sahne hazırlanmasını sağlayacağız.

Kazanımlar:

Eğitim sonunda katılımcılar modelleme, dokulandırma, ışıklandırma ve sahne tasarımı ve render ile görselleştirme becerilerini kazanmış olacak ve oyun ya da animasyon film yapım sektörüne giriş yapabilecek seviyede iş üretebilmeleri sağlanacaktır.

Başarılı bir eğitim ve becerilerin yeterli düzeyde kazanılabilmesi için derslere devam etmek ve verilen ödevleri yapmak zorunludur.

Eğitim boyunca gerçekçi bir iş senaryosu üzerinde çalışılacak ve tam bir oyun ya da animasyon seti tasarlanmış olacaktır. Böylece katılımcı sadece bilgi ve tecrübe kazanmaktan öteye sektörde işe alınmak için çok önemli olan portfolyoyu da oluşturacaktır. Portfolyonun eksiksiz ve yeterlilik gösterecek düzeyde oluşturulması için katılımcıların gayret göstermesi gerekir.

Eğitimde temel düzeyde Photoshop ve Blender yazılımları kullanılacaktır.

Önemli not: Eğitim oyunların sanatsal tasarımı (Game Art Design) üzerine bir eğitim olduğunu vurgulamak isteriz. "Oyun yazılımı geliştirme" (Game Development) eğitimi verilmeyecektir.

Kimler Katılabilir?

Temel bilgisayar kullanma becerileri zorunludur. Yazılımların teknik yanı biraz fazla olduğu için bilgisayarla arası iyi olmayanların zorlanacağını düşünmekteyiz.

Oyun tasarımı sanatsal bir beceri olduğu için görsel sanatlara yatkınlığı olanların daha iyi sonuç alacaklarını söyleyebiliriz.

Atölye:

Atölye online olarak yapılacaktır. Bu nedenle internet erişimi olan her yerden katılım sağlayabilirsiniz. Sürenin yaklaşık yarısı anlatım, yarısı uygulamadır.

Blender ve Photoshop yazılımları kullanılacaktır.

Bu atölye Blender ve Photoshop eğitimi olarak algılanmamalıdır. Sanat ve tasarım bilgileri, tecrübe aktarımı, kişiye özel yorumlama ve yönlendirmeler ile sanatsal bir tarz oluşturmanız, portfolyo oluşturmanız kursun sunduğu asıl değerdir.

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihi: 03 Ekim 2020 – 27 Mart 2021

Atölye Gün / Saati: Cumartesi 16.00 - 19.00

Atölye Süresi: 24 hafta, 72 saat

Yukarıdaki tarihler arasına 2 hafta tatil dahil edilmiştir.

Altan Güvenni

Marmara Üniversitesi Grafik Tasarım Mezunudur. Tasarımcı ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri Grafik, Görsel İlteşim Tasarımı Bölümlerinde dersler vermiştir. Önemli büyük ajanslarla ve büyük markalarla çalışmıştır. Halen İstanbul Tasarım Merkezi’nde çeşitli tasarım atölyelerinde eğitim vermektedir.