`Neden Sinema` Film Gösterimi ve Koray Sevindi ile Söyleşi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen İstanbul Medya Merkezi projesi kapsamında düzenlenen seminerlerimiz devam ediyor!

Koray Sevindi’nin yönetmenliğini yaptığı Türkiye’deki sinema eğitimini tiye alan sahte belgesel türündeki “Neden Sinema?” filminin gösterimi ve Koray Sevindi ile söyleşi ilgi duyan herkesin katılımına açıktır.

Program Takvimi:

Tarih: 29 Ocak 2023 Pazar

Saat: 17.00

Yer: İstanbul Tasarım Merkezi Seminer Salonu

Not: Program herkesin katılımına açık ve ücretsizdir.

Koray Sevindi

İTÜ’de ve Boğaziçi Üniversitesi’nde mühendislik okudu. Ardından ABD'de New York Film Academy’de film yapımı üzerine eğitim aldı. Doktorasını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sinema bölümünde tamamladı. Filmleri, tasarımları ve video art çalışmalarıyla yurt içinde ve yurt dışında 100’den fazla etkinlikte yer aldı ve yirmiden fazla ödül kazandı. Sovyet Propaganda Animasyonları, Yeşilçam’da Kötü Adam, Sinemayı Yazmak ve Animasyon Sineması: Tarih, Kuram, Uygulama adında dört kitabı vardır. Halen İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde doktor öğretim üyesi olarak çalışmakta, teorik ve pratik çalışmalarına devam etmektedir.